S chytrým náramkem budete mít své zdraví pod kontrolou

V dnešní době získává na popularitě nositelná elektronika, například v podobě chytrých hodinek a náramků na ruku. Jejich výhoda je ta, že v podobě náramku jsou malé, ale přesto vydrží velmi dlouho, mají mnohé funkce navíc a hlavně jsou v dnešní době velmi cenově dostupné.

Na mnoha stránkách naleznete chytré náramky s displejem od cenovky 500 Kč, která se ale může vyšplhat až k modelům za desítky tisíc. Těmi se ale zabývat nebudeme. Co za tu cenu můžete dostat a jak tyto technologie použít ve svůj prospěch? 

Vlastnosti:

  • Většina nyní prodejných modelů disponuje voděodolností s certifikací IP68, která zaručuje odolnost proti vodě. Ta je značená jako do 1 metru na 30 minut, některé modely jsou odolné až do pěti atmosfér. Vše se dozvíte z konkrétních specifikací. Nemusíte se ale bát ani vodních sportů sprchování nebo případného deště. To je pro nás velmi výhodné, když chceme, aby nám náramek měřil aktivitu i při čím dál, tím víc oblíbeném plávání jako cvičení.
  • Modely s displejem hlavně zobrazují čas a vámi předvolené informace. Lze je tedy pohodlně využívat jako vylepšené hodinky s mnohými funkcemi. Ukazatel ušlých kroků zůstavá naprostou samozřejmostí a nutností všech typů hodinek. Co dále dokáží zobrazit? Výčet bývá vřdycky v popisku daného produktu, ale obecně vám přímo na ruce měří tep (novější typy i tlak), spálené kalorie, aktviitu, počasí a veškeré notifikace z telefonu včetně kompletního textu (dle velikosti displeje). Měření tepu a tlaku můžou uvítat především starší lidé nebo kdokoliv, kdo zažívá problémy s tlakem.
  • Jak to funguje? Stačí si zakoupit náramek a vlastnit mobilní telefon, do kterého si nainstalujete příhodnou aplikaci určenou výrobcem, do níž se budou synchronizovat data. Samotné párování je pak jednoduché, stačí v mobilu vyhledat ikonu párovat a na náramku tuto akci potvrdit. Na jednoto nabití vám dle využívání vydrží 14-30 dní podle modelu. Některé novější modely, především ty bez dotykového displeje, vydrží klidně až 100 dní, ale už v případě 14 dnů při aktivním využívání je výborná výdrž, protože poté stačí hodinky na cca 2 hodiny zapojit do nabíječí vaničky.
  • Hodinky můžou našemu zdraví tedy napomáhat aktivním sledováním našich funkcí, další je sledování spánku. Většina výrobců data porovnává a udává, jak jste na tom oproti ostatním lidem ve věku, který jste zadali ve vaší zemi. Aplikace vám je tedy každé ráno schopná říct, že jste spali déle než 42% stejně starých lidí ve vaší zemi, také dokáží zjistit rozdíl mezi spánkem hlubokým a lehkým a díky tomu je podobných zajímavých statistik mnohem více. Kromě aktivního měření nám napomáhají při sledování kalorií a pomáhají nám i s pohybem, a to díky tomu, že většina těchto hodinek má v dnešní době upozornění, pokud jste se nějakou dobu nezvedli z jednoho místa (toto upozornění samozřejmě není aktivní během spánku, zadáte si od kolika do kolika je noční režim, tudíž vám nebudou chodit upozornění a nebude vám ani nabíhat ukazatel, že jste příliš dlouho proseděli)
  • Obecně také nabízí možnost vibračního buzení přímo na ruce, z pohledu většiny je to mnohem příjemnější vstávání než se zvonícím budíkem u hlavy.

Pokud tedy chcete jít s dobou, pomoct svému zdraví a ulehčit si život za malou cenu, doporučuji volit chytrý náramek. Navíc vám pomůže napříč dobrodružstvím nového roku a předsevzetí, že budete více sportovat.