Ovesná kaše jako plnohodnotná snídaně

Jsou tak dobré a pro člověka přínosné, přesto jsou většinou zavrhované. Řeč je o ovesných kaších, jejichž hlavní ingrediencí jsou ovesné vločky. Příprava ovesné kaše je snadná a vyzkoušet je můžete hned na několik způsobů. Ovesné kaše jsou výborné na snídani i jako zdravá svačinka dopoledne nebo odpoledne. Pochutnat si na nich mohou děti i dospělí a příprava? Příprava ovesné kaše je směšně lehká, proto se přestaňte vymlouvat na nedostatek času po ránu a připravte si talíř plný energie.

Příprava ovesné kaše

Jak už jsme říkali, je příprava ovesné kaše velice snadná, hlavní ingrediencí jsou ovesné vločky, které můžete sehnat i v instantní formě. Ty nasypete do horké vody nebo mléka a počkáte, až kaše zhoustne. Takto si připravíte základ, který si můžete dochutit podle gusta. Základ by neměl být příliš řídký, ani hustý, zkrátka tak akorát. Pak přijde řada na dochucení, u kterého můžete zábrany odložit stranou. Na svou ovesnou kaši použijte vše, co vám chutná – banán, rozinky, oříšky, kousky čokolády, chia semínka a podobně. Pro zdravý efekt snídaně doporučujeme vynechat cukr a kaši dochutit medem, javorovým sirupem nebo sirupem z agáve.

Přínos ovesných vloček 

Možná se ptáte, proč je tato kaše tak zdravá? Za všechno mohou ovesné vločky, které jsou nabité vlákninou. Vláknina má příznivé účinky na střeva, dobrou stolici, zažívání a trávení. Krom vlákniny obsahují ovesné vločky i celou řadu vitamínů B, vitamín K, železo, fosfor, lecitin, draslík, vápník, zinek a celou řadu dalších důležitých látek. Proto dodávají energii, působí proti únavě, jsou doporučované při hubnutí, upravují vysoký krevní tlak, cholesterol, příznivě působí na nervovou soustavu a celkově se starají o naše zdraví.

Ráno je důležité pro vaše nastartování, proto nezapomeňte na plnohodnotnou snídani, jíž může být zdravá ovesná kaše dochucená podle vaší libosti. Do přípravy ovesné kaše zapojte celou rodinu, hlavně děti a o zábavu ráno máte postaráno. Pravidelné zařazení ovesné kaše do jídelníčku má vliv na:

– udržení kondice

– dodání energie

– prevenci únavy

– stav pleti a vlasů

– snížení váhy

– úpravy zažívání a podobně.

A co budete zítra snídat vy?

Napsat komentář