Probiotika ze stravy vs. probiotické doplňky

Jogurty nám zajistí dostatečný příjem probiotik
Jogurty nám zajistí dostatečný příjem probiotik

Většina z nás už někdy slyšela o množství zdravotních výhod, jaké nám přinášejí probiotika. Je ale možné získat dost probiotik z potravy nebo bychom měli užívat probiotické doplňky stravy.

Víme, že probiotika jsou klíčem k udržení zdravého zažívacího traktu. A mnohé studie zabývající se touto problematikou nám ukazují i další zdravotní výhody – snižování krevního tlaku, pomáhají s depresemi a při hubnutí. Co ale není úplně jasné: Zda-li můžeme získat dostatečné množství těchto zdraví prospěšných bakterií z probiotických potravin (jogurt, kefír apod.), nebo je potřeba brát probiotické doplňky.

Jak je to s probiotickými doplňky? Máte-li konkrétní zdravotní stav, jako je syndrom dráždivého tračníku, ulcerózní kolitida nebo jste užívali antibiotika, může být probiotický doplněk velmi prospěšný. Nicméně stále není potvrzeno, zda-li má preventivní užívání probiotických doplňků skutečný prospěch pro naše tělo. Navíc není jasné, kolik látek je naše tělo schopno absorbovat z těchto doplňků.

Existují různé druhy. Různé kmeny probiotik mohou přinést různé zdravotní výhody, stejně jako různá antibiotika jsou vybrány pro různé infekce.

Vyberte si správný kmen. Chcete-li užívat probiotika na konkrétní zdravotní problém, vyberte si přesně ten kmen, který bude vyhovovat vašim potřebám. Je tedy vhodné vybírat probiotika podle určitých typů výhod, které potřebujeme.

Dávejte si pozor na datum spotřeby. Probiotika jsou živé organismy, což znamená, že čím déle sedí na polici, tím méně účinná budou.

S jistotou lze tedy říci, že příjem probiotik ze stravy, např. z jogurtů, má významný vliv na zdraví našeho organismu, a proto je dobré mít probiotické potraviny zařazeny ve svém jídelníčku. Probiotické doplňky stravy se užívají při konkrétních zdravotních problémech a jejich preventivní užívání nemusí být dostatečně efektivní, aby se nám to vyplatilo.

Probiotika ze stravy vs. probiotické doplňky
5 (100%) 1 vote

Přečti si

Kyselina listová. Proč je důležitá?
views 436
Kyselina listová patří do skupiny B-komplexu a je rozpustná ve vodě. Někdy je také nazývána jako vitamín B9, foláty, folacin nebo acidum folicium. ...
Kokosový olej
views 1140
Kokosový olej se stal během několika let velice oblíbeným. Má velmi široké využití. Dá se využít jako potravina, doplněk stravy, ale také jako přírodn...
Rybí tuk, aneb proč je zdravé jíst ryby
views 585
Lékařské studie potvrdily, že rybí tuk má velmi příznivé účinky nejen na srdce, ale příznivě působí i na celý organismus. Co to je rybí tuk Rybí tuk...
Biopotraviny a zdraví
views 346
Biopotraviny jsou hitem dnešní doby, v které jsme svědky plných regálů nezdravých potravin, které mohou mít nepříznivý vliv na zdraví nebo ho mohou př...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on TumblrDigg thisShare on Reddit

Napiš první komentář

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*