Tato aktivita je dnes poměrně nová, jelikož ještě před několika lety ji nikdo nepraktikoval a ani nevěděl, jak na to. Přitom se jedná o aktivitu poměrně jednoduchou, která vychází z klasické chůze. Důvodem, proč se jí říká nordic walking je hlavně to, že vznikla v severských, hlavně potom horských oblastech. Zde se lidé odnepaměti pohybovali pěšky a vzhledem k náročnějšímu terénu potřebovali také specielní hole. A poté už stačilo, aby se tato aktivita rozšířila do celého světa a nordic walking se stal oblíbenou aktivitou u všech generací. A to nejenom při vysokohorských túrách.
V čem je nordic walking prospěšný?
Samozřejmě v tom, že díky němu můžeme dokonale procvičit naše tělo. Můžeme si tak sami určovat nastavené tempo, díky čemuž třeba zrychlujeme metabolismus a můžeme lépe hubnout. Stejně tak přispíváme ke zlepšení naší kondice, k posilování svalů, ale i k lepšímu dýchání a ke zvětšování kapacity našich plic.
Vše poté doplňuje i poslední plus, a to jsou právě ony unikátní hole, bez kterých zkrátka nordic walking není plnohodnotnou aktivitou. Díky těmto holím totiž neprocvičujeme jenom nohy, ale celé tělo – hlavně tedy i jeho horní polovinu.
Ideální jako rehabilitace
Mezi celkové výhody tohoto pohybu je i to, že dané hole mohou pomoci také k celkovému odlehčení. I díky tomu je nordic walking využíván i jako perfektní rehabilitační aktivita všech generací. Dokáže totiž odlehčit našim zádům i kloubům, a tak si lze dopřávat pohybu bez jakéhokoliv rizika nadměrné bolesti. Můžeme tak zlepšit činnost našeho pohybového aparátu třeba po úrazech, stejně jako můžeme zlepšit činnost našich zad. Vybavení je přitom velmi jednoduché – stačí základní oblečení a boty jako na běh, jogging nebo túru a následně už jenom kvalitní hole, které by měly být lehké, ale přesto kvalitní a pevné, s jistotou vysoké nosnosti.