5 způsobů, jak se zbavit chrápání

5 způsobů, jak se zbavit chrápání
5 způsobů, jak se zbavit chrápání

Chrápání může postihnout každého z nás, i když si myslíte, že se vám to stát nemůže. Výstižné ranní pohledy spolunocležníků pak mluví za vše. Chrápání postihuje lidi různě, někteří chrápou intenzivněji a častěji než ostatní. Je potřeba si uvědomit, že závažné chrápání může být příznakem vážnějšího zdravotního stavu, který může vyžadovat lékařský zásah. Nicméně u většiny lidí jde zapracovat na omezení negativních vlivů chrápání a ulevit tak vašim nejbližším, kteří se kvůli vám v noci moc nevyspí.

Máme pro vás několik tipů, které vám pomohou zastavit nebo aspoň zmírnit chrápání:

Více cvičit a zhubnout

I malá nadváha může způsobit chrápání kvůli tukové tkáni na krku, které tlačí na dýchací cesty a omezuje vzduch proudící dovnitř i ven. Několik kilogramů dole redukuje tukovou tkáň, což může výrazně pomoci.

Vyhněte se alkoholu před spaním

Alkohol uvolňuje svaly na zadní straně krku více než je obvyklé. Měli byste se alkoholu vyhnout nejméně 4 hodiny před spaním.

Ležte na boku

Spaní na zádech může způsobit, že jazyk padá dozadu a blokuje průchod vzduchu. Zkuste spát na boku nebo s hlavou podloženou polštářkem. Klíčovým bodem je zajistit, aby vaše dýchací cesty byly volné. Pokud zjistíte, že stále spíte na zádech, můžete si srolovat ručník a dát si ho za záda, což vám pomůže udržet se na boku.

Použijte chránič úst nebo mandibulární zařízení

Tyto zařízení jsou užitečná, když spíte s otevřenými ústy nebo spodní vibrující část jazyka způsobuje chrápání. Jsou navrženy tak, aby přesunuly čelist mírně dopředu a zabránily jazyku, aby se ve spánku zablokoval na zadní straně krku.

Cvičte svá ústa

Provedení následujících cvičení několikrát denně může posilovat krční svaly a tím pomůžete zastavit jejich nadměrné uvolnění zatímco spíte.

  • Přitiskněte špičku jazyka na vaše horní patro úst a posuňte ji dozadu (20x).
  • Přitiskněte celý jazyk na horní patro úst a držte (20x).
  • Stiskněte jazyk proti spodní části úst, ale špičkou svého jazyka se dotýkejte dolních zubů (20x).

I když všechny tyto typy vám mohou pomoci zabránit chrápání, pokud často lapáte po dechu nebo se dusíte, může to být příznakem spánkové apnoe. V takovém případě musíte vyhledat lékaře.

5 způsobů, jak se zbavit chrápání
3.67 (73.33%) 3 votes

Přečti si

Chronický stres. Nepřítel moderní doby
views 443
V našem rychle se měnícím světě jsme neustále pod tlakem a jsme vystaveni hrozbě zvané chronický stres. Je možné se nějakým způsobem bránit a ochránit...
10 tipů, jak se zbavit migrény
views 785
Ať už vás přepadá pravidelně, nebo jen občas, urputná bolest hlavy přecházející až do stavu nazývaný migréna, je nejen nepříjemný a bolestivý zážitek,...
Proč začít každý den citronem a vodou?
views 123
Ty nejjednodušší věci často mohou mít nečekaně pozitivní účinky na vaše zdraví. Příkladem je třeba začít každé ráno půlkou citronu vymačkanou do sklen...
Jsou vajíčka škodlivá a měli bychom je vyřadit z j...
views 488
Většina z nás vajíčka přímo miluje a jsou součástí našeho pravidelného jídelníčku. Vegetariáni je používají jako důležitý zdroj bílkovin, ale i vitami...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on TumblrDigg thisShare on Reddit

Napiš první komentář

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*