10 rad, jak se zbavit bolesti zad

Zbavte se bolesti zad
Zbavte se bolesti zad

Teplá sprcha či vana

Teplo při bolesti zad pomáhá jako zázračný elixír. Teplo uvolní ztuhlé svalstvo a bolest pak zpravidla poleví. Pokud naše sprcha disponuje masážní hlavicí, nastal ideální okamžik ji použít. Zahřívací lázeň můžeme vylepšit obyčejnou jedlou solí, kterou vsypeme do vany a necháme rozpustit. Sůl pomůže odplavit z těla toxiny, které se v ztuhlých svalech nashromáždily. A ano, opravdu stačí obyčejná sůl, nemusíme utrácet za žádné speciální drahé balíčky.

Protáhnout prosím

Pokud se s bolestí už probudíme, ještě v posteli se snažme protáhnout všechny končetiny „do dálky“ a také „do kříže“ – tedy levá ruka + pravá noha a naopak. Můžeme vyzkoušet také přitáhnout si kolena k tělu a pak střídavě pokládat do boku. Všechny cviky samozřejmě děláme pomalu a snažíme se v krajní poloze chvíli vydržet.

Cvičím, cvičíš, cvičíme

Nejen protáhnutí po ránu, ale také pár cviků z léčebného tělocviku nám rozhodně neuškodí. Nejlépe je cvičit preventivně, ale pokud nás už záda bolí, cviky nám uleví a zkrátí dobu rekonvalescence.

Gymnastický míč

Není míč, jako míč. S tímto také můžete zažít spoustu legrace a vydovádět se třeba s dětmi, ale je neocenitelným pomocníkem při uvolnění zádových svalů. Nejrychlejší pomocí je natáhnout se přes něj na zádech, rukama se snažit dotknout se země a v této poloze vydržet. Nejlépe s pomocí někoho dalšího, abychom si neublížili a mohli jsme se opravdu uvolnit.

I obyčejné „hopsání“, opisování pánví osmičky, či kolébání do stran je také účinné a příjemné.

Baňky nejen na vánoční stromeček

Přikládání baněk na ztuhlé svaly má zázračné účinky. A dokonce si můžete zakoupit domácí sadu s instruktáží a tak vám již nic nebrání udělat si vánoční stromeček z partnera :). Tato metoda pochází ze starověké Číny a její účinky jsou léty ověřeny nejen při bolesti zad, ale také jako prevence mnoha onemocnění.

Lávové kameny

Jejich aplikace je velice příjemná, sama o sobě relaxační a účinky blahodárné. A jsou také k zakoupení pro domácí použití a jejich příprava k aplikaci je jednoduchá – stačí vložit do horké vody, nechat nahřát a poté opatrně přikládat.

Nahříváme…

Vzpomínáte na nahřívacího „Vaška“ ? Příjemný společník studených nohou, ovšem také bolavých zad. Nyní se navíc prodávají v příjemnějším designu a tvarech.

Polštář nejen na spaní

Pohankový polštář je vynikající prevence, hlavně při bolesti krční páteře. Ale přináší pomoc i při akutní bolesti. Stačí si jím podložit záda před spánkem a ráno se budeme cítit lépe. Někdy pomáhá podložení kolenou a uleví se i zádům.

Polštář z třešňových pecek – na poležení moc příjemný není, protože pecky tak trochu tlačí :). Ale po zahřátí na topení nebo v mikrovlnné troubě a následném přiložení na bolavé místo nám jeho pomoc přijde vhod.

Zahřívací náplasti

Jejich aplikace je jednoduchá, navíc je můžeme mít stále při sobě a aplikovat i během dne, při procházce, ve škole v práci. A teplo, které vydávají je příjemně uvolňující.

Příjemná masáž

Nejlépe je svěřit se do péče odborníka, který už jen při pohledu na naše záda pozná, kde nás bolí. Pokud nám to ovšem čas či finance nedovolí, požádejme partnera. Za použití krémů proti bolesti, či na prohřátí, nám jistě taková masáž uleví a zpříjemní večer, že třeba i na bolest zapomeneme…:)

 

10 rad, jak se zbavit bolesti zad
5 (100%) 2 votes

Přečti si

Tipy, jak se ochránit před nepřijemným nastydnutím...
views 611
Každý určitě zná nevítané nachlazení, kdy člověku v celku nic není, ale rýma, kašel či bolest v krku znepříjemňuje každodenní aktivity a chuť do práce...
10 tipů, jak se zbavit migrény
views 1240
Ať už vás přepadá pravidelně, nebo jen občas, urputná bolest hlavy přecházející až do stavu nazývaný migréna, je nejen nepříjemný a bolestivý zážitek,...
Trápí vás suché ruce? Naučte se o ně správně pečov...
views 710
Říká se, že ruce a nehty jsou vizitkou ženy. Spolu s příchodem chladného počasí trápí mnohé z nás suché a popraskané ruce. Nejenže je to nepříjemné a ...
5 způsobů jak omezit denní příjem cukru
views 809
Obliba sladkých jídel a nápojů se s námi táhne již od samého dětství. I když jsme neustále varováni, že se to s cukrem nemá přehánět, vždycky si nějak...
Přijde ti článek zajímavý? Sdílej ho s přáteli.Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInDigg this

1 Comment on 10 rad, jak se zbavit bolesti zad

  1. Hezký článek, chybí mi nějaké cvičení a krom polštáře taky výměna staré proleželé matrace kterou má většina lidí doma protože tomu nevěnují pozornost. My sme celá rodina měnili před dvěma lety a ten rozdíl je markantní. Za naši rodinu doporučuji třeba http://www.curem.cz/curem-c-2000.html spíme jak v pohádce

Napiš komentář

E-mailová adresa nebude zveřejněna.


*